Jak zachować młodą cerę po 60-ce cz. II

Jak zachować młodą cerę po 60-ce cz. II

Czy wiecie, dlaczego kwas hialuronowy jest uwielbiany przez kobiety po 60-ce ? Ceniony za bezpieczeństwo i skuteczność, a jego wyjątkowe właściwości sprawiają, że jest niekwestionowanym liderem w działaniu nawilżającym i przeciwzmarszczkowym ?

Po drugie nawilżenie cz. II


jak nawilżyć cerę 60 plusodpowiednie nawilżenie cery to podstawa pielęgnacji

Kwas hialuronowy co to jest ?

Każda cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać nawet 250 cząsteczek wody. Jedna z innowacyjnych form kwasu hialuronowego wykorzystywana obecnie w kremach to tzw. matryca. Jest to jakby sieć z cząsteczek kwasu hialuronowego, w której zawieszone/zatopione mogą być inne substancje aktywne np. witaminy. Sieć pozostaje na powierzchni skóry, dając efekt nawilżającego kompresu, a zawarte w niej składniki są stopniowo uwalniane w głąb. Warto poszukać kremów z tego typu składnikiem. Dzięki nim osiągniesz efekt silnego nawilżenia skóry, a jednocześnie wygładzenia zmarszczek.


jak dbać o cerę po 60-cekosmetyki  polecane przez redakcję

Po trzecie regeneracja

Dostarczenie skórze 60 plus cennych składników odżywczych jak np. oleje roślinne, masła, witaminy. Cera dojrzała wymaga kremów bardziej bogatych, lipidowych, by uszczelnić barierę naskórkową i zahamować utratę wody. Ważne, by wybierać oleje bogate w tzw. NNKT, czyli Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe i to zarówno w diecie, jak i w kosmetykach. Szczególnie ważne dla naszej skóry są kwasy omega-3 oraz omega-6. Co ciekawe nie dajmy się zwieść, że im bardziej egzotyczny olej, tym lepiej. Jedne z najbogatszych i najlepszych w tej kategorii olejów to nasze rodzime złoto: olej z czarnej porzeczki, olej z wiesiołka i olej z ogórecznika.

Wyższy poziom pielęgnacji

Kobiety 60+ nie powinny poprzestawać na pielęgnacji jednym, uniwersalnym kremem. Bardzo ważna jest pielęgnacja okolic oczu i warto stosować krem, który do tych okolic został stworzony. Kremy pod oczy są zwykle lżejsze, nie mają kompozycji zapachowej, by zminimalizować ryzyko podrażnień i dają nam dodatkowe benefity jak np. redukcja cieni pod oczami, rozświetlenie, zmniejszenie tzw. worków pod oczami itp. W idealnej pielęgnacji konieczne jest także rozróżnienie kremu 60 + na dzień i kremu na noc. Na dzień najlepiej lżejszy, silnie nawilżający i do tego z filtrami, a na noc mocno odżywczy, bogatszy. Do tego jakiś produkt do zadań specjalnych, czyli swego rodzaju booster pielęgnacji. Może to być serum, czyli bardziej skoncentrowany kosmetyk, może być dobra maseczka stosowana 2-3 razy w tygodniu, to już zależy od naszych preferencji.


jak dbać o skórę pod oczami po 60-cepamiętaj o wyjątkowej pielęgnacji okolic oczuA może fitness dla twarzy ?

W boju o piękną cerę 60 + czasami zapominamy o tym, że słabe mięśnie twarzy nie są w stanie przeciwdziałać efektom utraty jędrności i grawitacyjnego opadania, bo nie tworzą odpowiednio mocnego rusztowania dla skóry. Może warto więc je wytrenować? Gimnastyka twarzy zyskuje sobie coraz większą popularność i stała się już nowym nurtem w profilaktyce przeciwstarzeniowej. W Stanach Zjednoczonych od wielu lat salony kosmetyczne i siłownie oferują zajęcia z jogi dla twarzy, która przywędrowała z Indii. Specjalnie opracowany zestaw ćwiczeń angażuje nawet 30 mięśni twarzy. Regularne i odpowiednio wykonane ćwiczenia opóźniają proces pojawiania się zmarszczek, zmniejszą tendencje skóry do wiotczenia, a przede wszystkim poprawiają kontur twarzy. Po gimnastyce skóra jest lepiej ukrwiona i rozgrzana. Jednak tak jak w przypadku każdego treningu najważniejsza jest tu systematyczność. Najlepszy efekt osiągniesz, wykonując ćwiczenia twarzy codziennie. Fitness dla cery to też świetny sposób na rozluźnienie mięśni napiętych z powodu stresu lub po długiej pracy przy komputerze. A więc do dzieła!